University of California, Irvine

دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین مشهور به UCI، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالتی آمریکا به‌حساب می‌آید. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در ارواین کالیفرنیا در ایالات‌متحده امریکاست. دانشگاه ایرواین یکی از پردیس‌های سیستم دانشگاه کالیفرنیا محسوب می‌شود. یو سی آی ۴٫۲ میلیارد دلار به اقتصاد سالانهٔ منطقه ارواین کمک می‌کند. دانشگاه UCI، یکی از 3 دانشگاه جدید، دانشگاه‌های کالیفرنیا است که در سال 1960 در هماهنگی با رشد جمعیت در سیستم دانشگاه کالیفرنیا تأسیس شد. در سال 1960 کمپانی ایرواین (Irvine Company)، زمینی به مساحت 1,000 آکرز (400 ha) را به دانشگاه کالیفرنیا فروخت. شهر ایرواین توسط مهندسین معمار دانشگاه طراحی شد و کمپانی ایرواین دور دانشگاه قرار گرفت. دانشگاه UCI، یک دانشگاه بزرگ پژوهشی است که شامل 8 دانشگاه مربوط به دوره‌های تحصیلی لیسانس، 2 دانشگاه مربوط به فوق‌لیسانس است و 84 رشته تحصیلی مربوط به دوره لیسانس و 98 رشته تحصیلی مربوط به دوره فوق‌لیسانس و دوره‌های حرفه‌ای را ارائه می‌دهد.

طرح دانشگاه شبیه یک دایره با مرکز آلدریچ پارک است، که در اصل به‌عنوان پارک مرکزی شناخته‌شده، و به Ring Mall و ساختمان‌های اطراف جاده متصل شده است. برای تأکید بیشتر طرح، واحدهای دانشگاهی در مکانی نزدیک به مرکز، جایی که دانشکده‌های کارشناسی از دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی به مرکز نزدیک‌ترند، قرارگرفته‌اند. در آلدریچ پارک، درختان انبوه بومی و مخصوص آب‌وهوای مدیترانه‌ای محلی وجود دارد. مرکز این پارک دارای یک باغ و یک لوح یادبود تأسیس UCI است. این پارک به‌خودی‌خود دارای شبکه‌ای از مسیر هموار و پوشیده شده از گردوخاک است، که توسط افراد پیاده و دوچرخه‌سواران، به اشتراک گذاشته‌شده است.Ring Mall در جاده پیاده‌روی اصلی قرار دارد، که توسط دانشجویان و استادان، برای رفتن به اطراف پردیس مرکزی، مورداستفاده قرار می‌گیرد. بیشتر دانشکده‌ها و کتابخانه‌ها، توسط این جاده به هم متصل می‌شوند. همچنین هر یک از دانشکده‌ها نیز خود دارای میدان مرکزی است که به آلدریچ پارک، متصل است مناطق دیگری از دانشگاه مانند دانشکده پزشکی و دانشکده هنر، که خارج از محوطه پردیس مرکزی قرار دارند، توسط چهار پل عابر پیاده به هم متصل می‌شوند. مرکز ایران‌شناسی دانشگاه کالیفرنیا در ارواین در سال 2006 میلادی به همت یک ایرانی-آمریکایی به نام فریبرز مسیح و به نام «ساموئل ام جردن» تأسیس شد. هم‌اکنون مرکز ایران‌شناسی دانشگاه کالیفرنیا در ارواین دارای 3 کُرس تحصیلی و یک مرکز مطالعاتی در دانشکده علوم انسانی دانشگاه یوسی‌آی است.

رتبه

نظام رتبه‌بندی

58

ARWU

98

Times

156

QS

65

U.S.News

 مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه کالیفرنیا ارواین:

  1. پرداخت 125$ application fee
  2. توصیه‌نامه (سه توصیه‌نامه ضروری است. این موارد ممکن است از طریق سیستم اعمال آنلاین توسط شما ارائه شود یا به‌صورت نسخه‌های کاغذی)
  3. ریزنمرات: ارسال متن رسمی ریزنمرات هر برنامهٔ آموزشی که دانشجو در آن حضورداشته است. ریزنمرات 4 رسمی باید در پاکت‌های مهروموم‌شده از طرف مدرسه‌هایی که شما در آن‌ها حضورداشته‌اید صادر شود.
  4. آزمون GRE
  5. آزمون‌های زبان