University of California San Diego

دانشگاه کالیفرنیا، سن دیه گو (همچنین به عنوان UC سن دیگو و یا UCSD نامیده می شود)، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است، که در محله لا جولا از سن دیگوی کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. 

 دانشگاه UCSD، دانشگاه عمومی امریکایی می باشد. این دانشگاه رتبه هفتم قدیمی ترین پردیس های کالیفرنیا را داراست. UCSD، بیش از 200 برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ارائه می دهد. دانشجویان ثبت نامی این دانشگاه حدود 23000 نفر در مقطع کارشناسی و در حدود 5500 نفر در مقطع کارشناسی ارشد از ایالات متحده امریکا و سراسر جهان می باشند.

 این دانشگاه کالیفرنیا، سن دیه گو در حال حاضر رتبه چهاردهم در جهان و دوازدهم در سراسر کشور را توسط رده بندی علمی دانشگاه های جهان، کسب کرده است. UC سن دیگو در نسخه 2012 از اخبار آمریکا و گزارش جهانی، رتبه سی و هفتم بهترین دانشگاه در کشور و رتبه هشتم بهترین دانشگاه عمومی در ایالات متحده را کسب کرده است.

UCSD ، در درجه اول یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ و شبانه روزی است. این دانشگاه توسط انجمن دانشکده ها و کالج های غربی معتبر شناخته شده است. UC سن دیگو در سال تحصیلی 2010-2011 به 6137 نفر مدرک کارشناسی، 1071نفر مدرک کارشناسی ارشد، 491 نفر مدرک دکترا و 129 نفر مدرک پزشکی، اعطا کرد.

وقتی دانشگاه در سال 1964، افتتاح شد، فقط از دو کالج ریول وموسسه اقیانوس شناسی اسکریپس، تشکیل شده بود. امروزه، UC سن دیه گو شامل 761 ساختمان می شود که در2,141  هکتار زمین در بخش شمالی سن دیه گو، قرار دارند. پردیس اصلی 1200 هکتار را اشغال کرده، در حالیکه ذخایر طبیعی 941 هکتار باقی مانده را پوشش می دهد.